Homeعلمیهر دارو زمانی دارد
خانه هر دارو زمانی دارد
۳۱
فروردین
هر دارو زمانی دارد
  • نوشته شده توسط admin mashghtandorosti
  • بدون دیدگاه
  • علمی
  • rfyhyyhh

اگر شما داروی Prilosec برای درمان بیماری برگشت غذا به مری یا ترش کردن غذا و دیگر داروهای موثر بر اسید معده را مصرف می کنید، باید این داروها را تقریبا ۳۰ دقیقه قبل از وعده غذایی مصرف کنید، زیرا زمانی که شما بوی غذا را احساس می کنید و یا به خوردن غذا فکر می کنید، معده شروع به ترشح اسید می کند و شما باید قبل از ترشح اسید معده، این داروها را مصرف کنید.
داروهای ضد اضطراب و صرع را در شب مصرف کنید، زیرا این داروها موجب خواب آلودگی شما می‌گردد.
ویتامین ها و مسکن ها را بعد از غذا مصرف کنید، زیرا اگر آنها را با معده خالی مصرف کنید، از معده به سختی می‌گذرند؛ اما اگر غذا در معده موجود باشد، ناراحتی معده را کم می کند.
سلنیوم، گلوکزآمین و کلونوزپام هرچند که معده را ناراحت نمی کنند، اما باید زمانی که غذا می‌خورید، مصرف شوند.
هنگامی که داروها را بیشتر از یک بار در روز مصرف می کنید، بهترین راه عبارت است از تقسیم داروها. برای مثال گلوکزآمین دو بار در روز پیشنهاد می شود، بنابراین هر ۱۲ ساعت یک بار آن را مصرف کنید و بهتر است آن را با صبحانه و شام مصرف کنید.
اگر داروی ضدافسردگی باعث خواب آلودگی شما می گردد و علاوه بر آن داروی کلونوزپام را مصرف می کنید، با غذا این داروها را مصرف کنید که موجب درد معده در شما نشود.
اگر داروی ضدافسردگی باعث سرحال شدن و افزودن انرژی در شما می گردد، می توانید این دارو را در صبح و بعد از صبحانه میل کنید.
داروی  Sprintec، یک قرص ضدبارداری می باشد و حاوی دو نوع هورمون زنانه برای جلوگیری از تخمک گذاری می باشد. داروهای هورمونی را باید هر روز در یک ساعت مشخص مصرف کنید، زیرا اگر در ساعت معینی نخورید، باعث می شود میزان هورمون در بدن شما کم شود و اثرات دارو نیز کاهش یابد.
داروهای تیروئید بهتر است با یک لیوان آب و ۲۰ دقیقه قبل از مصرف هر گونه ماده غذایی، در صبح مصرف شود.
داروی لووتیروکسین و قرص کلسیم، باید ۴ ساعت با هم فاصله داشته باشند، زیرا کلسیم باعث کاهش جذب لووتیروکسین می گردد.
داروی Wellbutrin (درمان کننده اختلال افسردگی فصلی(بهتر است با صبحانه میل شود.
ایبوپروفن باید با غذا و به همراه یک لیوان پر از شیر مصرف شود تا موجب ناراحتی معده نگردد. این دارو را نباید بیشتر از ۳۲۰۰ میلی گرم در روز مصرف کرد.
اگر آسپرین استفاده می کنید، از مصرف ایبوپروفن خودداری کنید. اما اگر هر دو دارو را باید مصرف کنید، حتما ایبوپروفن را حداقل ۸ ساعت قبل و یا ۳۰ دقیقه بعد از مصرف آسپرین مصرف کنید.
آسپرین برای درد و آرتروز و همینطور برای جلوگیری از بیماری قلبی و سکته مصرف می شود. آسپرین را نباید با معده خالی مصرف کرد، زیرا باعث ناراحتی معده می شود، بنابراین باید آن را همراه با غذا مصرف کرد.
برخی داروها موجب تهوع و استفراغ می‌شوند، پس بهتر است این داروها را بعد از غذا مصرف کنید، این داروها شامل داروهای ضد نقرس و داروهای پارکینسون هستند.
داروهای دیابت اگر خوردنی باشند، باید با غذا مصرف شوند تا باعث کاهش قند خون نشوند و از بروز کومای دیابتی جلوگیری گردد.
برخی داروها موجب التهاب و زخم معده و سوء‌هاضمه می شوند. این داروها را همراه با بیسکویت و یا ساندویچ و یا یک لیوان شیر مصرف نمایید، این داروها عبارتند از: آسپرین، داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب مثل دیکلوفناک یا ایبوپروفن و داروهای استروئیدی مثل پردنیزولون یا دگزامتازون و غیره.
داروهای آنتی اسید را که برای جلوگیری از سوزش سردل، برگشت غذا و یا سوء هاضمه مصرف می‌شوند، بهتر است بلافاصله بعد و یا در وسط غذا خوردن مصرف کنید.
داروهایی که در دهان و یا گلو اثر دارند، نباید بعد از غذا مصرف شوند. این داروها عبارتند از: دهانشویه ها، درمان کننده برفک دهان و زخم دهان.
برخی داروها برای راحت جذب شدن در خون، نیاز به مواد مغذی در معده و روده دارند، این داروها عبارتند از: داروهای  بیماری ایدز.

این مطلب را به اشتراک بگذارید


    مطالب مرتبط
    نظر دهید

    نظر دهید